Policjanci uratowali życie 78-latka. Intuicyjna reakcja wnuka mężczyzny

fot. KMP Bydgoszcz
Policjanci z bydgoskiego Błonia uratowali #życie 78-latka, który przestał oddychać podczas snu. Z prośbą o pomoc do funkcjonariuszy przybiegł 16-letni wnuk mężczyzny. Liczyła się każda sekunda. Zaangażowanie oraz umiejętności aspiranta Dawida Matusiaka i starszego sierżanta Kamila Rutkowskiego, a także sprzęt, który mieli ze sobą pozwoliły im przywrócić czynności życiowe Seniorowi, który następnie trafił do szpitala.
16-letni wnuczek przybiegł do komisariatu prosząc o pomoc. Okazało się, że jego dziadek przestał oddychać podczas snu. Młody bydgoszczanin wiedział, że policjanci są w stanie mu pomóc. Nie mylił się.
Wszystko wydarzyło się w minioną sobotę (15.03.2025) około godziny 0:45 na bydgoskim Błoniu. Wówczas do komisariatu wbiegł młody mężczyzna, który oświadczył, że jego dziadek podczas snu przestał oddychać. Zaalarmowana rodzina wezwała pogotowie. Jednak nie chcąc czekać na przyjazd medyków, 16-letni wnuk Seniora stwierdził, że pobiegnie po pomoc do policjantów, tym bardziej, że komisariat był niedaleko. Jak pomyślał tak zrobił i się nie zawiódł.
Po otrzymaniu tych informacji, do mieszkania na ulicy Stawowej skierowani zostali policjanci aspirant Dawid Matusiak i starszy sierżant Kamil Rutkowski, którzy zabrali ze sobą defibrylator AED będący na wyposażeniu komisariatu.
Chwilę później policjanci sprawdzali już czynności życiowe 78-latka. Gdy potwierdzili, że mężczyzna nie oddycha przystąpili do resuscytacji krążeniowo- oddechowej, wykorzystując do tego sprzęt AED. Ich zaangażowanie, umiejętności oraz użyte urządzenie skutkowały przywróceniem oddechu i czynności życiowych bydgoszczaninowi.
Wezwana załoga pogotowia przejęła opiekę nad Seniorem i zabrała go do szpitala.
Na pochwałę zasługuje zachowanie i szybka decyzja 16-letniego wnuka, który wiedział, że jego dziadkowi z pewnością pomogą policjanci i do nich jak najszybciej skierował swe kroki.
Pomagamy i chronimy to hasło, które przyświeca bydgoskim policjantom każdego dnia. Są jednak takie służby, które szczególnie zapadają w pamięć funkcjonariuszy, gdyż uratowali czyjeś życie.
materiał: kom. Lidia Kowalska / KMP Bydgoszcz
Czytaj również
- Jazda na hulajnodze nie zawsze bezpieczna. Policjanci wylegitymowali 40 użytkowników
- Stracili 650 tys. zł. Zainwestowali w kryptowaluty na rzekomej platformie
- Nie ustąpił pierwszeństwa. Trzy osoby trafiły do szpitala
- Nadmierna prędkość quadem. 24-latek zabrany do szpitala
- XXIV Misterium Męki Pańskiej w Dolinie Śmierci. Policjanci zabezpieczali wydarzenie
Dodaj komentarz
Renta socjalna. Ile wynosi i kto może ją otrzymać?

Renta socjalna to świadczenie, które nie jest uzależnione# ani od stażu pracy, ani od pobytu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Aby jednak móc ją otrzymać, należy spełnić określone warunki. Od marca jej wysokość wzrosła do 1878,91 zł brutto.
(czytaj więcej)Wypłata świadczeń z ZUS. Coraz częściej wpływa na konto

Klienci coraz częściej decydują się na przekazywanie świadczeń# długoterminowych z ZUS, takich jak emerytura, renta czy nauczycielskie świadczenie kompensacyjne, na swoje konto bankowe. Spośród około 8,8 mln osób, którym ZUS co miesiąc wypłaca świadczenia emerytalno-rentowe 7 mln otrzymuje te środki w formie przelewu na konto w banku. W lutym br. wskaźnik ubankowienia w kraju wyniósł 79,9 proc., a w regionie 81,5 proc.
(czytaj więcej)To groźna i wysoce zakaźna choroba. Co wiemy o błonicy?

Po raz pierwszy od wielu lat #odnotowano w Polsce przypadki zachorowania na błonicę. Błonica jest chorobą zakaźną szczególnie niebezpieczną i wysoce zakaźną wywoływaną przez bakterie maczugowca błonicy. Choroba przenoszona jest drogą kropelkowo-powietrzną lub przez bezpośredni kontakt z wydzielinami albo przedmiotami osobistymi osoby chorej lub nosiciela. Głównym źródłem zakażenia jest człowiek. Okres wylęgania może wynosić od 1 do 7 (10) dni. Wybrane szczepy bakterii produkują toksynę błoniczą, która ma potencjał uszkodzenia mięśnia sercowego, mózgu czy nerek.
(czytaj więcej)Pamiętaj o nawodnieniu organizmu. Kluczowe dla zdrowia i dobrej kondycji

Dlaczego wciąż przypominamy o piciu# wody?
(czytaj więcej)
Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!