Dziś mamy 26 września 2022, poniedziałek, imieniny obchodzą:
08 sierpnia 2022

O „krok” od tragedii. Słup wysokiego napięcia runął na ciągnik (ustalenia)

fot. OSP Dobrcz

fot. OSP Dobrcz

W niedzielę, 7 sierpnia w miejscowości Włóki (gmina Dobrcz) doszło do# nietypowego zdarzenia. Kierujący ciągnikiem wjechał w słup wysokiego napięcia.

Straż pożarna została zadysponowana na pole w miejscowości Włóki po godzinie 06:30. Ciągnik rolniczy wjechał w słup wysokiego napięcia, niszcząc go i powalając.

Na szczęście nikomu nic się nie stało. W działaniach brali udział druhowie z OSP Dobrcz i JRG nr 2 w Bydgoszczy. Wezwano także patrol policji oraz pogotowie energetyczne.

Działania straży polegały na sprawdzeniu, czy słup jest pod napięciem za pomocą detektora napięcia i zabezpieczenie terenu do przyjazdu pogotowia energetycznego. Jak przekazał nam oficer prasowy KM PSP Bydgoszcz st. kpt. Karol Smarz słup został przywrócony do działania.

W samym zdarzeniu uczestniczyła jedna osoba, która nie wymagała pierwszej pomocy.

Aktualizacja:

Ostatecznie okazało się, że to zdarzenie nie miało znamion wykroczenia i nie było konieczności karać kierowcy ciągnika. Jak przekazał nam nadkom. Przemysław Słomski z Zespołu Prasowego KWP Bydgoszcz kierowca, podczas pracy na swoim polu zasnął i uderzył w słup elektryczny. Nic nie wykazało, że był pod wypływem alkoholu czy narkotyków.

Oceń artykuł: 3 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Godzina „W”. 1 sierpnia przypada rocznica Powstania Warszawkiego

1 sierpnia o godzinie 17.00 zawyją syreny, aby upamiętnić 78. rocznicę# wybuchu Powstania Warszawskiego.

(czytaj więcej)
0

"Bezpieczeństwo energetyczne nie ma ceny". Rozmowa z Jerzym Gawędą

Od kilku miesięcy mówi się o kryzysie energetycznym w Europie. Wysokie #ceny energii, surowców, problem z dostępem do nich jest niezwykle ważny i trudny. O możliwościach jego rozwiązania rozmawiamy z Jerzym Gawędą, radnym Sejmiku Wojewózdtwa Kujawsko-Pomorskiego z klubu radnych PiS.

(czytaj więcej)
0

Rocznica wybuchu 2. wojny światowej. O historii strażackiego ruchu oporu

1 września 1939 r. wojska niemieckie przekroczyły granice Polski, rozpoczynając II wojnę światową. Od pierwszych godzin wojny hitlerowskie wojska bombardowały miasta, zakłady przemysłowe# oraz linie komunikacyjne powodując wiele pożarów. Straże pożarne na terenie całego kraju podjęły akcje gaśnicze oraz ratunkowe min. poszukując ludzi w gruzach zniszczonych budynków. Wraz z wycofywaniem się wojsk polskich władze wojskowe rozkazały strażom pożarnym ewakuację z zajmowanych przez hitlerowców miejscowości. Jednostki straży pożarnych przemieszczając się wzmacniały straże z terenów centralnej i wschodniej Polski.

(czytaj więcej)
0

Dodatek węglowy – komu się należy i kiedy składać wnioski?

Rząd we wtorek 19 lipca 2022 r. przyjął projekt ws. jednorazowego dodatku# węglowego, który wyniesie 3 tys. zł. Dodatek będzie przysługiwał gospodarstwom, w których głównym źródłem ogrzewania jest piec na węgiel. Proponowane wsparcie finansowe ma na celu wspomóc budżety domowe oraz zwiększyć poczucie bezpieczeństwa energetycznego i socjalnego.

(czytaj więcej)