Dziś mamy 20 marca 2023, poniedziałek, imieniny obchodzą:
06 czerwca 2022

Młodzież trafiła do „paki”. 16 uczniów z liceum odwiedziło zakład karny

fot. por. Wojciech Górski

fot. por. Wojciech Górski

Zakład Karny w Koronowie był miejscem wizyty 16 uczniów z# klasy policyjnej z Liceum w Sępólnie Krajeńskim.

Co za murem?

Obecni podczas wizyty uczniowie klasy policyjnej mieli okazję zapoznać się z prawdziwym obliczem więzienia. Przewodnik grupy mjr Arkadiusz Bargieł zaprezentował młodzieży jak wygląda zakład karny typu półotwartego oraz zamkniętego. O pracy w poszczególnych pionach służby opowiedzieli praktycy, którym uczniowie mogli zadawać nurtujące ich pytania dotyczące pracy w Służbie Więziennej, czy wykonywania kary pozbawienia wolności. Całość wizyty została podsumowana przez ppłk. Martę Jakubowską, zastępcę dyrektora, pierwszą kobietę na stanowisku dyrektorskim w ponad dwustuletniej historii koronowskiej jednostki. Pani Dyrektor rozszerzyła przekazaną przez kadrę wiedzę, a także omówiła trudną rolę kobiety-przełożonej w strukturach formacji mundurowej. W podsumowaniu uczniowie dowiedzieli się także o możliwościach podjęcia służby i pracy w Służbie Więziennej.

Prewencja

Wizyta w koronowskiej jednostce miała dla uczniów także wymiar prewencyjny. W trakcie prelekcji podkreślano uczestnikom ich sprawczość w procesie dorastania, możliwe do przewidzenia konsekwencje podejmowania działań ryzykownych, czy paraprzestępczych.

Materiał: Zakład Karny w Koronowie

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Godzina „W”. 1 sierpnia przypada rocznica Powstania Warszawkiego

1 sierpnia o godzinie 17.00 zawyją syreny, aby upamiętnić 78. rocznicę# wybuchu Powstania Warszawskiego.

(czytaj więcej)
0

Dodatki do emerytur i rent w górę. Ile wyniosła waloryzacja w tym roku?

Co roku 1 marca ZUS przeprowadza waloryzację świadczeń. #Podwyżką objęte są również dodatki i świadczenia pieniężne, które w tym roku wzrosną o 14,8 proc. Najpopularniejszy z nich dodatek pielęgnacyjny będzie wynosił 294,39 zł.

(czytaj więcej)
0

Rocznica wybuchu 2. wojny światowej. O historii strażackiego ruchu oporu

1 września 1939 r. wojska niemieckie przekroczyły granice Polski, rozpoczynając II wojnę światową. Od pierwszych godzin wojny hitlerowskie wojska bombardowały miasta, zakłady przemysłowe# oraz linie komunikacyjne powodując wiele pożarów. Straże pożarne na terenie całego kraju podjęły akcje gaśnicze oraz ratunkowe min. poszukując ludzi w gruzach zniszczonych budynków. Wraz z wycofywaniem się wojsk polskich władze wojskowe rozkazały strażom pożarnym ewakuację z zajmowanych przez hitlerowców miejscowości. Jednostki straży pożarnych przemieszczając się wzmacniały straże z terenów centralnej i wschodniej Polski.

(czytaj więcej)
0

Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych”. Obchodzony od 2011 roku

1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. #Został on ustanowiony przez Sejm RP w 2011 r., aby upamiętnić tych, którzy po II wojnie światowej z bronią w ręku przeciwstawiali się narzuconej siłą władzy komunistycznej.

(czytaj więcej)