Dziś mamy 21 czerwca 2021, poniedziałek, imieniny obchodzą:
26 październik 2018

Czy to się gminie opłaca?

fot. UM Kor

fot. UM Kor

Gmina Koronowo wystawiła się na IV edycji targów World Travel Show, w Centrum Targowo-Konferencyjnym Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie koło Warszawy.

Było to kolejne wydarzenie przy współpracy z Kujawsko - Pomorską Organizacją Turystyczną. Targi trwały dwa dni. Jak podaje urząd, promowano to co „w naszej gminie najlepsze, ciekawe, warte zobaczenia i uczestnictwa”. Jakie konkretnie – tego nie podano. Drugiego dnia obecna była także Kapela Koronowiacy, która w tym samym dniu wystąpiła podczas Praskich Spotkań Kapel Podwórkowych.

Sami organizatorzy piszą: „targi to oferta najciekawszych destynacji turystycznych w kraju i na świecie, atrakcji kulinarnych i degustacji potraw, pokazów strojów narodowych, sztuk walki, tradycyjnych tańców oraz możliwość uczestnictwa w festiwalu podróżników, prelekcjach i spotkaniach z podróżnikami. Te wyjątkowe targi umożliwią błyskawiczną „podróż" dookoła świata w samym sercu Europy – w PTAK. Międzynarodowe Targi Turystyczne World Travel Show to jedno z głównych wydarzeń targowych branży turystycznej w Polsce. Misją naszego wydarzenia jest promocja polskich regionów i firm działających w branży turystycznej, kreowanie nowego standardu targów turystycznych oraz integracja branży… Ważną częścią imprezy są spotkania z podróżnikami, którzy przygotowują ciekawe prelekcje i wykłady. Dzięki temu World Travel Show odwiedza tysiące poszukiwaczy podróżniczych przygód i inspiracji”.

Nieznane są też koszty wystaw, ale w poprzednich latach wydawano na nie nawet kilkanaście tys. zł. Również ciężko doszukać się w oficjalnych informatorach ratusza jakie korzyści przynosi dla gminy wyjazd sporego grona urzędników i pracowników jednostek samorządowych. Wciąż burmistrz elekt Patryk Mikołajewski zapowiedział rezygnację z finansowania tego typu wyjazdów. – Musimy promować nasza ofertę inwestycyjną, miejsca do rozwoju. Wystawy i festyny niewiele tu pomogą. Potrzeba profesjonalnej oferty by być na poważnie traktowanym – mówił Mikołajewski podczas debat wyborczych.

Oceń artykuł: 3 3

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc. Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)