Dziś mamy 9 sierpnia 2022, wtorek, imieniny obchodzą:
03 sierpnia 2022

Bydgoszcz odbierze bioodpady. Porozumienie wejdzie za 3 lata

fot. pixabay

fot. pixabay

Koronowski samorząd zawarł porozumienie z miastem Bydgoszcz na odbiór bioodpadów. Porozumienie wchodzi w życie z dniem 1 stycznia 2025 r.

Podczas czerwcowej sesji Rady Miejskiej w Koronowie podjęto uchwałę, w której wyrażono zgodę na zawarcie   porozumienia międzygminnego dotyczącego przekazania miastu Bydgoszcz zadania własnego gminy Koronowo z zakresu utrzymania czystości i porządku w gminie. Konkretnie chodzi o zagospodarowanie bioodpadów stanowiących odpady komunalne. To Bydgoszcz zajmie się recyklingiem. Oczywiście nie za darmo. Gmina Koronowo będzie ponosiła koszty   realizacji powierzonego zadania. Jakie one będą, to określi ilość masy bioodpadów pomnożonej przez cenę ustaloną za   przetworzenie bioodpadów u podmiotu prowadzącego instalację przetwarzania bioodpadów. Tym podmiotem będzie Międzygminny Kompleks Unieszkodliwiania Odpadów ProNatura Sp. z o.o. w Bydgoszczy.

Co istotne, jak wskazano w uzasadnieniu uchwały: – Porozumienie międzygminne umożliwi gminie Koronowo zagospodarowanie bioodpadów stanowiących odpady komunalne, których powstaniu nie udało się zapobiec na terenie gminy Koronowo, zgodnie z hierarchią sposobów postępowania z odpadami. Bioodpady pochodzące z terenu gminy Koronowo zostaną przetworzone przez spółkę  komunalną Międzygminny Kompleks Unieszkodliwiania Odpadów ProNatura Sp. z o.o. w Bydgoszczy, w instalacji recyklingu organicznego, po jej wybudowaniu.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Godzina „W”. 1 sierpnia przypada rocznica Powstania Warszawkiego

1 sierpnia o godzinie 17.00 zawyją syreny, aby upamiętnić 78. rocznicę# wybuchu Powstania Warszawskiego.

(czytaj więcej)
0

Doświadczasz przemocy w rodzinie? Oto gdzie powinieneś się skontaktować

Pod bezpłatnym numerem telefonu 800 154 030 działa# Kujawsko-Pomorska Niebieska Linia. Z konsultantami prawnymi i psychologiem można się spotkać osobiście w Toruniu lub skorzystać z porad prawnych udzielanych w wyznaczonych dniach, podczas comiesięcznych dyżurów w sześciu innych miastach naszego regionu.

(czytaj więcej)
0

Policja przestrzega przed upałami. Czym grozi zlekceważenie temperatury?

Policja przypomina, by w czasie jazdy, nie lekceważyć wysokich temperatur. Upał ma# wpływ na kierowców, ponieważ wysoka temperatura w aucie spowalnia reakcje kierowcy. Podczas podróży samochodem dbanie o odpowiednią temperaturę w aucie jest kluczowe dla naszego bezpieczeństwa.

(czytaj więcej)
0

Dodatek węglowy – komu się należy i kiedy składać wnioski?

Rząd we wtorek 19 lipca 2022 r. przyjął projekt ws. jednorazowego dodatku# węglowego, który wyniesie 3 tys. zł. Dodatek będzie przysługiwał gospodarstwom, w których głównym źródłem ogrzewania jest piec na węgiel. Proponowane wsparcie finansowe ma na celu wspomóc budżety domowe oraz zwiększyć poczucie bezpieczeństwa energetycznego i socjalnego.

(czytaj więcej)