Dziś mamy 9 sierpnia 2022, wtorek, imieniny obchodzą:
03 sierpnia 2022

Akcja „Trzeźwy kierowca” na drogach województwa kujawsko-pomorskiego

fot. KWP Bydgoszcz

fot. KWP Bydgoszcz

W poniedziałek (01.08) w godz. 06:00-8:00 oraz 18:00-20:00 policjanci garnizonu kujawsko - pomorskiego prowadzili działania pn. "Trzeźwy kierujący".

Podczas działań funkcjonariusze skontrolowali 13 329 kierujących pod kątem zawartości alkoholu w organizmie.

Na terenie województwa ujawniono 38 kierujących pod wpływem działania alkoholu, w tym 17 kierujących, którzy popełnili przestępstwo oraz 11 których sprawy trafią do sądu za popełnione wykroczenie. Wśród skontrolowanych 10 rowerzystów kierowało jednośladem jadąc pod wpływem alkoholu.

Policjanci zatrzymali 25 praw jazdy i 21 dowodów rejestracyjnych. Ujawniono także 3 osoby, wobec których orzeczono zakaz prowadzenia pojazdów.

W działaniach uczestniczyli policjanci ruchu drogowego oraz policjanci komórek patrolowo interwencyjnych.

Celem działań "Trzeźwy kierujący" jest ujawnianie jak największej ilości kierowców znajdujących się pod wpływem alkoholu, którego działanie przekłada się na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Materiał: st.asp Piotr Duziak – Zespół Prasowy KWP Bydgoszcz

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Godzina „W”. 1 sierpnia przypada rocznica Powstania Warszawkiego

1 sierpnia o godzinie 17.00 zawyją syreny, aby upamiętnić 78. rocznicę# wybuchu Powstania Warszawskiego.

(czytaj więcej)
0

Doświadczasz przemocy w rodzinie? Oto gdzie powinieneś się skontaktować

Pod bezpłatnym numerem telefonu 800 154 030 działa# Kujawsko-Pomorska Niebieska Linia. Z konsultantami prawnymi i psychologiem można się spotkać osobiście w Toruniu lub skorzystać z porad prawnych udzielanych w wyznaczonych dniach, podczas comiesięcznych dyżurów w sześciu innych miastach naszego regionu.

(czytaj więcej)
0

Policja przestrzega przed upałami. Czym grozi zlekceważenie temperatury?

Policja przypomina, by w czasie jazdy, nie lekceważyć wysokich temperatur. Upał ma# wpływ na kierowców, ponieważ wysoka temperatura w aucie spowalnia reakcje kierowcy. Podczas podróży samochodem dbanie o odpowiednią temperaturę w aucie jest kluczowe dla naszego bezpieczeństwa.

(czytaj więcej)
0

Dodatek węglowy – komu się należy i kiedy składać wnioski?

Rząd we wtorek 19 lipca 2022 r. przyjął projekt ws. jednorazowego dodatku# węglowego, który wyniesie 3 tys. zł. Dodatek będzie przysługiwał gospodarstwom, w których głównym źródłem ogrzewania jest piec na węgiel. Proponowane wsparcie finansowe ma na celu wspomóc budżety domowe oraz zwiększyć poczucie bezpieczeństwa energetycznego i socjalnego.

(czytaj więcej)