370 tys. zł za naukę pływania. Dzieci z 60 gmin na tym korzystają

fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP
Ponad 5,5 tysiąca dzieci w naszym regionie ma szansę nauczyć się #pływać dzięki lekcjom realizowanym w ramach marszałkowskiego programu Umiem Pływać. W tym roku dofinansowanie samorządu województwa na ten cel wyniosło 370 tysięcy złotych.
Podstawowy, dwudziestogodzinny kurs pływania dla uczniów klas 1-3 szkół podstawowych jest realizowany od września. Zajęcia, która potrwają do listopada, odbywają się w 60 gminach i 10 klubach sportowych na terenie województwa.
Program przeznaczony jest dla uczniów klas 1-3 szkół podstawowych, którzy podczas zajęć zdobędą podstawowe umiejętności pływackie. Ponadto zostaną zapoznani z zasadami bezpiecznego wypoczynku i zachowania się w sytuacji zagrożenia nad wodą. Spotkania są prowadzone pod okiem wykwalifikowanej kadry trenerów, instruktorów oraz opiekunów. Nabyte umiejętności potwierdzi egzamin.
Wielu z uczestników, którzy brali udział w poprzednich edycjach, trafiło do sekcji sportowych i z powodzeniem kontynuuje swoją przygodę sportową w klubach pływackich, odnosząc liczne sukcesy. Również w tym roku planujemy identyfikację talentów sportowych oraz nabór do sekcji sportowych wśród dzieci, które uczestniczą w projekcie.
Wśród współorganizowanych przez Urząd Marszałkowski programów upowszechniania sportu są także szkółki kolarskie oraz zajęcia lekkoatletyczne. W celu niesienia pomocy obywatelom Ukrainy zarząd województwa ogłosił nabór ofert na dofinansowanie treningów i szkolenia sportowego zawodniczek i zawodników z Ukrainy. Wsparcie finansowe pozwoli dalej rozwijać pasję sportową osób dotkniętych wojną. Na ten cel przeznaczono środki w wysokości 300 tysięcy złotych.
Materiał: Beata Krzemińska – rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego
Czytaj również
- Ostatnia umowa na S10 Bydgoszcz - Toruń. Inwestycja za niemal 340 mln zł
- Petycja mieszkańców. Domagają się skutecznych działań naprawczych
- Zmiany kadrowe w komendach. Czas pożegnań i podziękowań
- 11 zjazdów na ulicy. Prace kosztowały 4 mln zł
- Petycja mieszkańców gminy. „Nie chcemy mieszkać pod masztami i antenami!”
Dodaj komentarz
Godzina „W”. 1 sierpnia przypada rocznica Powstania Warszawkiego

1 sierpnia o godzinie 17.00 zawyją syreny, aby upamiętnić 78. rocznicę# wybuchu Powstania Warszawskiego.
(czytaj więcej)"Bezpieczeństwo energetyczne nie ma ceny". Rozmowa z Jerzym Gawędą

Od kilku miesięcy mówi się o kryzysie energetycznym w Europie. Wysokie #ceny energii, surowców, problem z dostępem do nich jest niezwykle ważny i trudny. O możliwościach jego rozwiązania rozmawiamy z Jerzym Gawędą, radnym Sejmiku Wojewózdtwa Kujawsko-Pomorskiego z klubu radnych PiS.
(czytaj więcej)Rocznica wybuchu 2. wojny światowej. O historii strażackiego ruchu oporu

1 września 1939 r. wojska niemieckie przekroczyły granice Polski, rozpoczynając II wojnę światową. Od pierwszych godzin wojny hitlerowskie wojska bombardowały miasta, zakłady przemysłowe# oraz linie komunikacyjne powodując wiele pożarów. Straże pożarne na terenie całego kraju podjęły akcje gaśnicze oraz ratunkowe min. poszukując ludzi w gruzach zniszczonych budynków. Wraz z wycofywaniem się wojsk polskich władze wojskowe rozkazały strażom pożarnym ewakuację z zajmowanych przez hitlerowców miejscowości. Jednostki straży pożarnych przemieszczając się wzmacniały straże z terenów centralnej i wschodniej Polski.
(czytaj więcej)Dodatek węglowy – komu się należy i kiedy składać wnioski?

Rząd we wtorek 19 lipca 2022 r. przyjął projekt ws. jednorazowego dodatku# węglowego, który wyniesie 3 tys. zł. Dodatek będzie przysługiwał gospodarstwom, w których głównym źródłem ogrzewania jest piec na węgiel. Proponowane wsparcie finansowe ma na celu wspomóc budżety domowe oraz zwiększyć poczucie bezpieczeństwa energetycznego i socjalnego.
(czytaj więcej)
Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!