Dziś mamy 20 marca 2023, poniedziałek, imieniny obchodzą:
16 marca 2023

13 zastępów wezwane do pożaru. Straty oszacowano na 2 mln zł

fot. OSP Dąbrowa Chełmińska

fot. OSP Dąbrowa Chełmińska

W piątek, 10 marca straż pożarna została wezwana do zadymienia #na terenie jednego z zakładów przemysłowych w Wałdowie Królewskim. Po dojeździe na miejsce okazało się, że pożar był już bardzo rozwinięty.

Strażacy otrzymali początkowo zgłoszenie o zadymieniu w jednym z budynków magazynowych w Wałdowie Królewskim po godzinie 18.30. – Pożar bardzo szybko się rozwinął na jednej z trzech hal kompleksu produkcyjno-magazynowego firmy branży meblarskiej – poinformował st. kpt. Karol Smarz oficer prasowy komendy miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Bydgoszczy. Strażacy przystąpili do działań gaśniczych, ale również skupili się na obronie pozostałych hal, które już zaczął obejmować pożar. – Tutaj straty były niewielkie. Natomiast jedna hala spłonęła całkowicie i wstępne szacunkowe straty wynoszą około 2 mln zł – dodał oficer Smarz. Po ugaszeniu ognia, strażacy przez kilka godzin zajmowali się rozbiórką spalonego obiektu. Działania gaśnicze trwały około pięć godzin, ostatnie zastępy wróciły do bazy po godzinie 23.00. W działaniach brali udział strażacy ochotniczy z OSP w Dąbrowie Chełmińskiej, OSP Czarże, OSP Wałdowo Królewskie, OSP Gzin, OSP Toporzysko, OSP Łążyn a także strażacy z JRG nr 1, 2 i 3 w Bydgoszczy. W sumie wezwano na miejsce 13 zastępów straży pożarnej. Na szczęście, w chwili wybuchu pożaru w budynku nikt nie przebywał. Jaka była przyczyna tego zdarzenia? – Przyczyna jest nieustalona, ze względu na to, że gdy strażacy przyjechali na miejsce pożar był już bardzo mocno rozwinięty. Dochodzenie w tej sprawie będzie prowadziła policja – przekazał oficer Smarz.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Godzina „W”. 1 sierpnia przypada rocznica Powstania Warszawkiego

1 sierpnia o godzinie 17.00 zawyją syreny, aby upamiętnić 78. rocznicę# wybuchu Powstania Warszawskiego.

(czytaj więcej)
0

Dodatki do emerytur i rent w górę. Ile wyniosła waloryzacja w tym roku?

Co roku 1 marca ZUS przeprowadza waloryzację świadczeń. #Podwyżką objęte są również dodatki i świadczenia pieniężne, które w tym roku wzrosną o 14,8 proc. Najpopularniejszy z nich dodatek pielęgnacyjny będzie wynosił 294,39 zł.

(czytaj więcej)
0

Rocznica wybuchu 2. wojny światowej. O historii strażackiego ruchu oporu

1 września 1939 r. wojska niemieckie przekroczyły granice Polski, rozpoczynając II wojnę światową. Od pierwszych godzin wojny hitlerowskie wojska bombardowały miasta, zakłady przemysłowe# oraz linie komunikacyjne powodując wiele pożarów. Straże pożarne na terenie całego kraju podjęły akcje gaśnicze oraz ratunkowe min. poszukując ludzi w gruzach zniszczonych budynków. Wraz z wycofywaniem się wojsk polskich władze wojskowe rozkazały strażom pożarnym ewakuację z zajmowanych przez hitlerowców miejscowości. Jednostki straży pożarnych przemieszczając się wzmacniały straże z terenów centralnej i wschodniej Polski.

(czytaj więcej)
0

Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych”. Obchodzony od 2011 roku

1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. #Został on ustanowiony przez Sejm RP w 2011 r., aby upamiętnić tych, którzy po II wojnie światowej z bronią w ręku przeciwstawiali się narzuconej siłą władzy komunistycznej.

(czytaj więcej)