Dziś mamy 28 września 2021, wtorek, imieniny obchodzą:
31 października 2018
Certyfikaty od KPEC dla użytkowników miejskiej sieci

„Ciepło bez smogu”

fot. UM Kor

fot. UM Kor

31 października Prezes Zarządu KPEC, Andrzej Baranowski wręczył zarządcom budynków zlokalizowanych w Koronowie świadectwa oraz tablice potwierdzające ogrzewanie ciepłem z miejskiej sieci KPEC Spółka z o.o. i spełnianie kryteriów programu.

Gmina Koronowo dołączyła do Programu realizowanego przez Komunalne Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. „Ciepło bez smogu". - To akcja, której celem jest zwiększenie świadomości społecznej w zakresie niebezpieczeństwa wynikającego ze smogu, ze szczególnym uwzględnieniem szkodliwości pyłów, benzopirenów, związków azotowych - tzw. „Nox" (podstawowy składnik smogu). Projekt zakłada dostarczanie (do odbiorców) przez cały rok ekologicznego ciepła na potrzeby centralnego ogrzewania oraz przygotowania ciepłej wody użytkowej – tłumaczą autorzy projektu.

Wśród wyróżnionych w Koronowie są: dwa budynki Urzędu Miejskiego w Koronowie (Plac Zwycięstwa oraz ul. Pomianowskiego), Centrum Kultury „Synagoga", budynki szkół podstawowych: Nr 1 i Nr 2 w Koronowie, budynki Przedszkola oraz Żłobka Samorządowego w Koronowie (ul. Paderewskiego i ul. Dworcowa), budynki Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Koronowie (ul. Paderewskiego i ul. Dworcowa), budynek przy ul. Wąskotorowej administrowany przez Miejsko- Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Koronowie, Punkt Informacji Turystycznej w Koronowie oraz budynek przy ul. Szosa Kotomierska (siedziba m.in. MGOK, MBP, MGZE).

- Nasze ciepło nie wybuchnie, nie zaczadzi, nie porani, nie zacznie się palić. Ciepło wytwarzane jest pod ścisłą kontrolą, zwłaszcza jeśli chodzi o jakość spalanego paliwa i jest ekologicznie przyjazne ludziom – tłumaczył Prezes Zarządu KPEC, Andrzej Baranowski.

Szkoda, że nie wypalił pomysł z innymi tzw. ekologicznymi źródłami ciepła. Warto tu dodać, że tylko część miasta ma dostęp do gazu ziemnego. Niestety, w przeciwieństwie do innych gmin w Koronowie władzom nie udało się „wywalczyć” by gazownia położyła rury w całym mieście, nie ma ich np. w centrum.

Oceń artykuł: 5 2

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Podsumowanie wakacji. Jak Polacy najczęściej spędzili letni wypoczynek?

Czas letnich urlopów dobiega końca. Jak i gdzie je# spędzaliśmy? Czym kierowaliśmy się wybierając miejsce wypoczynku? Z jakich atrakcji najchętniej korzystaliśmy? Podsumowanie przygotował serwis Prezentmarzeń w oparciu o wyniki zrealizowanego badania „Zwyczaje urlopowe Polaków - lato 2021”.

(czytaj więcej)
0

Luksus w dzisiejszych czasach. O czym najczęściej marzą Polacy?

Ponad 70% Polaków zapytanych przez# serwis Prezentmarzeń stara się spełniać marzenia. Tylko 11% czeka biernie licząc, że same się spełnią. Zdaniem 40% respondentów badania „O czym marzą Polacy w 2021 roku?” luksusem w dzisiejszych czasach jest niezależność finansowa pozwalająca realizować plany i marzenia.

(czytaj więcej)
0

Co 5. Polak choruje na otyłość. Konsekwencje niewidoczne gołym okiem

Z badań wynika, że niemal 60% dorosłych Polaków waży za# dużo, a odsetek ten w ciągu ostatnich 10 lat wzrósł o 13%. Otyłość ma 21%, a nadwagę 38% mieszkańców naszego kraju. Choroba ta generuje około 200 powikłań, ale mówiąc o skutkach jej występowania należy też wspomnieć o konsekwencjach ekonomicznych. Z raportu Fundacji Republikańskiej ”Otyłość epidemią XXI wieku” wynika, że koszty bezpośrednie otyłości (świadczenia zdrowotne i koszty leków, stosowanych głównie w terapii powikłań otyłości, a także programy profilaktyczne), stanowią około 5 mld złotych rocznie. Koszty pośrednie, choć trudne do oszacowania (wynikające z absencji w pracy, utraconych podatków lub dochodów) wynoszą około 10 mld zł rocznie.

(czytaj więcej)
0

Wesela coraz droższe. Młoda para wydaje średnio 40 tysięcy złotych

Koszt organizacji przyjęcia ślubnego w Polsce rośnie z# roku na rok. Ile kosztuje wesele? Jak wynika z danych Polskiego Stowarzyszenia Konsultantów Ślubnych średni wydatek na imprezę dla 100 do 150 osób to od 50 do 80 tysięcy złotych. Wartość rynku ślubnego oscyluje w graniach 7 miliardów złotych, a w kopertach nowożeńcy dostają rocznie 2,5-3 miliardów złotych. Wspomniane kwoty to mediana, a najbogatsze pary w Polsce potrafią wydać nawet kilkaset tysięcy złotych na wymarzone przyjęcie ślubne.

(czytaj więcej)