Dziś mamy 28 września 2021, wtorek, imieniny obchodzą:
20 sierpnia 2021

„Senior+”. Dzięki tegorocznej edycji programu liczba placówek przekroczy tysiąc

fot. gov.pl

fot. gov.pl

Dzienne Domy i Kluby „Senior+” to wyjątkowe i wartościowe miejsca# z bogatą ofertą zajęć dla osób starszych. – Dzięki tegorocznej edycji programu liczba placówek w całej Polsce przekroczy tysiąc, powstanie 112 nowych ośrodków. To doskonała wiadomość. Jeszcze w 2015 r. w całym kraju było ich zaledwie 99 – wskazuje minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Dzisiaj w całej Polsce działa 970 Dziennych Domów i Klubów „Senior+” z miejscami dla ponad 23 tys. osób. To wyjątkowe i niezwykle ważne dla lokalnej społeczności ośrodki. Osoby starsze mogą w nich korzystać z szerokiej oferty zajęć, warsztatów, mogą spotkać się i porozmawiać z drugim człowiekiem, czują się ważni i potrzebni. To wartości nie do przecenienia.

Coraz bogatsza oferta dla seniorów

W ostatnich latach liczba placówek „Senior+” znacząco wzrosła – jeszcze w 2015 r. było ich zaledwie 99, a miejsc niespełna 2,8 tys.

– Z naszych najnowszych danych wynika, że dzięki tegorocznej edycji programu „Senior+” powstać ma kolejne 112 Dziennych Domów i Klubów w całej Polsce. W sumie ich liczba przekroczy tysiąc – zgodnie z planem będziemy mieli ich ponad 1080, a liczba miejsc przekroczy 25,6 tys. To wspaniała wiadomość, ogromnie cieszę się, że ta oferta się poszerza, że coraz więcej osób starszych ma dostęp do wartościowych zajęć – mówi minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Wsparcie dla placówek już istniejących

Oprócz dofinansowania do tworzenia nowych placówek, program „Senior+” zakłada też dofinansowanie do prowadzenia tych już istniejących.

W edycji 2021 dofinansowanie otrzymało w sumie 556 placówek – 250 Dziennych Domów i 306 Klubów „Senior+”, które zapewniają miejsca dla 13,8 tys. osób.

– Cieszę się, że możemy wspierać działalność ośrodków, wiemy, jak ważna i potrzebna jest ich praca, jak dużo radości dają osobom starszym – wskazuje minister Marlena Maląg.

Tegoroczny budżet programu „Senior+” to 60 mln zł.

Materiał: gov.pl

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Podsumowanie wakacji. Jak Polacy najczęściej spędzili letni wypoczynek?

Czas letnich urlopów dobiega końca. Jak i gdzie je# spędzaliśmy? Czym kierowaliśmy się wybierając miejsce wypoczynku? Z jakich atrakcji najchętniej korzystaliśmy? Podsumowanie przygotował serwis Prezentmarzeń w oparciu o wyniki zrealizowanego badania „Zwyczaje urlopowe Polaków - lato 2021”.

(czytaj więcej)
0

Luksus w dzisiejszych czasach. O czym najczęściej marzą Polacy?

Ponad 70% Polaków zapytanych przez# serwis Prezentmarzeń stara się spełniać marzenia. Tylko 11% czeka biernie licząc, że same się spełnią. Zdaniem 40% respondentów badania „O czym marzą Polacy w 2021 roku?” luksusem w dzisiejszych czasach jest niezależność finansowa pozwalająca realizować plany i marzenia.

(czytaj więcej)
0

Co 5. Polak choruje na otyłość. Konsekwencje niewidoczne gołym okiem

Z badań wynika, że niemal 60% dorosłych Polaków waży za# dużo, a odsetek ten w ciągu ostatnich 10 lat wzrósł o 13%. Otyłość ma 21%, a nadwagę 38% mieszkańców naszego kraju. Choroba ta generuje około 200 powikłań, ale mówiąc o skutkach jej występowania należy też wspomnieć o konsekwencjach ekonomicznych. Z raportu Fundacji Republikańskiej ”Otyłość epidemią XXI wieku” wynika, że koszty bezpośrednie otyłości (świadczenia zdrowotne i koszty leków, stosowanych głównie w terapii powikłań otyłości, a także programy profilaktyczne), stanowią około 5 mld złotych rocznie. Koszty pośrednie, choć trudne do oszacowania (wynikające z absencji w pracy, utraconych podatków lub dochodów) wynoszą około 10 mld zł rocznie.

(czytaj więcej)
0

Wesela coraz droższe. Młoda para wydaje średnio 40 tysięcy złotych

Koszt organizacji przyjęcia ślubnego w Polsce rośnie z# roku na rok. Ile kosztuje wesele? Jak wynika z danych Polskiego Stowarzyszenia Konsultantów Ślubnych średni wydatek na imprezę dla 100 do 150 osób to od 50 do 80 tysięcy złotych. Wartość rynku ślubnego oscyluje w graniach 7 miliardów złotych, a w kopertach nowożeńcy dostają rocznie 2,5-3 miliardów złotych. Wspomniane kwoty to mediana, a najbogatsze pary w Polsce potrafią wydać nawet kilkaset tysięcy złotych na wymarzone przyjęcie ślubne.

(czytaj więcej)