Dziś mamy 21 czerwca 2021, poniedziałek, imieniny obchodzą:
31 października 2018
Certyfikaty od KPEC dla użytkowników miejskiej sieci

„Ciepło bez smogu”

fot. UM Kor

fot. UM Kor

31 października Prezes Zarządu KPEC, Andrzej Baranowski wręczył zarządcom budynków zlokalizowanych w Koronowie świadectwa oraz tablice potwierdzające ogrzewanie ciepłem z miejskiej sieci KPEC Spółka z o.o. i spełnianie kryteriów programu.

Gmina Koronowo dołączyła do Programu realizowanego przez Komunalne Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. „Ciepło bez smogu". - To akcja, której celem jest zwiększenie świadomości społecznej w zakresie niebezpieczeństwa wynikającego ze smogu, ze szczególnym uwzględnieniem szkodliwości pyłów, benzopirenów, związków azotowych - tzw. „Nox" (podstawowy składnik smogu). Projekt zakłada dostarczanie (do odbiorców) przez cały rok ekologicznego ciepła na potrzeby centralnego ogrzewania oraz przygotowania ciepłej wody użytkowej – tłumaczą autorzy projektu.

Wśród wyróżnionych w Koronowie są: dwa budynki Urzędu Miejskiego w Koronowie (Plac Zwycięstwa oraz ul. Pomianowskiego), Centrum Kultury „Synagoga", budynki szkół podstawowych: Nr 1 i Nr 2 w Koronowie, budynki Przedszkola oraz Żłobka Samorządowego w Koronowie (ul. Paderewskiego i ul. Dworcowa), budynki Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Koronowie (ul. Paderewskiego i ul. Dworcowa), budynek przy ul. Wąskotorowej administrowany przez Miejsko- Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Koronowie, Punkt Informacji Turystycznej w Koronowie oraz budynek przy ul. Szosa Kotomierska (siedziba m.in. MGOK, MBP, MGZE).

- Nasze ciepło nie wybuchnie, nie zaczadzi, nie porani, nie zacznie się palić. Ciepło wytwarzane jest pod ścisłą kontrolą, zwłaszcza jeśli chodzi o jakość spalanego paliwa i jest ekologicznie przyjazne ludziom – tłumaczył Prezes Zarządu KPEC, Andrzej Baranowski.

Szkoda, że nie wypalił pomysł z innymi tzw. ekologicznymi źródłami ciepła. Warto tu dodać, że tylko część miasta ma dostęp do gazu ziemnego. Niestety, w przeciwieństwie do innych gmin w Koronowie władzom nie udało się „wywalczyć” by gazownia położyła rury w całym mieście, nie ma ich np. w centrum.

Oceń artykuł: 5 2

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc. Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)